Pokračovaním v prehliadaní stránky webshopu vyjadrujete súhlas s používaním cookies podľa stanovených pravidiel.   
Menu

VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O JESENNEJ REGENERÁCII VLASOV

VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O JESENNEJ REGENERÁCII VLASOV

Určite viete, že naše vlasy si v lete vyžadujú osobitnú starostlivosť, pretože slnko, chlór alebo slaná voda ich krásu veru podrobia skúške: ak nebudeme opatrní, naše vlasy môžu byť lámavé, vyblednuté a bez lesku. Bohužiaľ, naše vyhliadky nie sú o nič lepšie ani na jeseň či v zime, pretože dážď, vietor a zima môžu tiež poškodiť naše koruny krásy a v chladnejšom počasí sa stávajú nepoddajnými a zraniteľnejšími.

Ak sa vyskytne nejaký problém

 

Podľa odborníkov väčšina problémov s vlasmi je spôsobená chybou pri ich umývaní. Je ťažké si to predstaviť, veď každý si vie umyť vlasy! Alebo nie? Jedným z najbežnejších chýb je používanie výrobkov so škodlivými látkami - mnohí si ani neuvedomujú, aké zložky ich šampón obsahuje, alebo sa nechajú oklamať zavádzajúcimi obchodnými značkami, zvučnými sloganmi alebo balením, ktoré sa javia ako prirodzené. Ďalšou veľkou chybou je, že oplachovaniu vlasov nevenujeme dostatok času. Ideálne by bolo, keby sme na vlasy púšťali čistú vodu 3 minúty, kým nevymyjeme zvyšky šampónu alebo balzamu, aby sa po usušení vlasy nezaťažili a nemastili tak rýchlo. Dôkladným opláchnutím zabránime aj tvorbe lupín a svrbeniu pokožky hlavy. Jemné a tenké vlasy sa ľahšie zamotajú ako hrubšie vlasy, ale majitelia kučeravých vlasov môžu mať tiež problémy s uzlami. Najväčším problémom sú poškodené, lámavé vlasy: bez ohľadu na farbu, tvar a hrúbku, veľmi ľahko sa zamotajú. Na rozčesanie vlasov je najdôležitejšie použiť balzam, ale ak sa do toho pustíme bez tohto prípravku, situáciu ešte zhoršíme - najmä ak stratíme trpezlivosť a začneme vlasy trhať.

Vrelo odporúčame

Bez ohľadu na to, ako dobre padne teplo počas chladnejších mesiacov, je dôležité, aby sme nikdy nenastavili fén na príliš vysokú teplotu, pretože vysušuje a dehydratuje vlasy a pokožku hlavy. Namiesto toho si vyberme príjemne teplú teplotu a potom, keď sú vlasy suché, prepnime na vlažný alebo studený vzduch. Je veľmi dôležité, aby sme si vlasy úplne vysušili – a to najmenej 30 minút pred odchodom, aby sme sa uistili, že naše vlasy neprechladnú! Najmä vtedy, keď si ich zopneme, pretože pri takomto účesu sa vlasy ťažšie sušia. Je dobré vedieť, že pena, gél, lak a vosk na vlasy – a aj niektoré farby na vlasy! - vysúšajú, takže ich používanie je vhodné obmedziť a vždy si vybrať kvalitný produkt.

Jedlá pre krásne vlasy

Najefektívnejšie skrášlime naše vlasy vtedy, ak ich vyživujeme zvnútra. K tomu však potrebujeme vedieť, ktoré potraviny prispievajú najviac ku kráse a zdraviu vlasov. Ak ich konzumáciu úmyselne zvýšime, priaznivé vedľajšie účinky si všimneme na našich nechtoch a dokonca aj na pokožke! Mliečne výrobky, morské ryby, vajcia a pšeničné klíčky výrazne podporujú produkciu keratínu - látku, ktorá posilňuje štruktúru vlasov a nechtov a bráni ich krehkosti a poškodeniu. Hnedá ryža, cereálie, cesnak a všetky cibule sú skvelými zdrojmi kremíka (silicium, ktoré nájdeme v Schüssler soli č. 11)  a síry - minerálov, vďaka ktorým sú vaše vlasy odolnejšie a vyživované. Vyblednuté a oslabené vlasy nám určite poďakujú, ak im doplníme tieto prospešné látky. Kešu orechy, arašidy, orechy, pivovarské kvasnice a syry poskytujú telu vitamín H, ktorý je kľúčom k začleneniu jednej z hlavných zložiek vlasov a nechtov, keratínu. Mnoho ľudí nekonzumuje dostatok čerstvého ovocia a zeleniny ani v lete, nieto ešte na jeseň a v zime! Výsledkom toho je, že telo dostáva menej minerálov a vitamínov, na čo doplácajú naše vlasy.

DÔLEŽITÉ!

Prírodné materiály nehľadajme len vo výrobkoch na starostlivosť o vlasy, ale aj v stylingových prípravkoch: používajme hrebene a kefy na vlasy vyrobené z prírodného dreva alebo iných prírodných materiálov!

Štítky priložené k obsahu: blog hajápolás

Hľadanie