Pokračovaním v prehliadaní stránky webshopu vyjadrujete súhlas s používaním cookies podľa stanovených pravidiel.   
Menu

Fyzické verzus chemické opaľovacie krémy - Pomôžeme Vám vybrať!

Fyzické verzus chemické opaľovacie krémy - Pomôžeme Vám vybrať!

Niet pochýb o tom, že  počas slnečných mesiacoch, keď sa zdržiavame vonku, by sme ochranné krémy mali používať už-už pravidelne, pretože slnečné lúče sa veľmi nezaujímajú o to, či sme na dovolenke alebo nie: takisto sa  dotýkajú našej pokožky aj v každodennom živote a bohužiaľ, aj ich škodlivé účinky takisto pôsobia. Preto ani nie je otázkou, či máme ochranný krém používať pravidelne alebo nie. Nie je však jedno, aký.

V podstate existujú dve veľké skupiny opaľovacích krémov: medzi fyzickými a chemickými opaľovacími krémami existujú veľmi dôležité rozdiely, ktoré nie sú vôbec zanedbateľné pre naše zdravie. Veľkou výhodou fyzických opaľovacích krémov je, že pôsobia okamžite po aplikácii a ich ochranný účinok sa zaktivizuje odrážaním škodlivých lúčov slnka. Po nanesení chemického opaľovacieho krému však treba počkať 20-30 minút; podstatou jeho pôsobenia je, že po vstrebávaním do pokožky pohltí nebezpečné slnečné žiarenie.

 

Nie je jedno, čím sa natierate!

Ľudia s citlivou pokožkou by nemali starostlivo vyberať iba tú kozmetiku, ktorú používajú pri bežnej starostlivosti o pokožku, ale aj ochranné prípravky na opaľovanie. Chemické opaľovacie prípravky často spúšťajú alergickú reakciu s nepríjemnými kožnými príznakmi, ktorých riziko je zanedbateľné v prípade fyzických opaľovacích krémov.

Málokto vie, ale predsa je pravda, že používanie chemických krémov na opaľovanie sa neodporúča deťom, najmä kvôli vyššie uvedenému, pretože ich pokožka je oveľa citlivejšia ako tá naša, takže si vyžaduje väčšiu pozornosť a šetrnejšiu starostlivosť.

Mnohí ľudia považujú chemický opaľovací krém za pohodlnejší, pretože po vstrebávaním do pokožky sa pri kúpaní ťažšie zmýva, ale je dobré vedieť, že chemické opaľovacie krémy poskytnú primeranú ochranu iba vtedy, ak sú pravidelne dopĺňané – a na tých pár ťahov už nezávisí, keď ide o zdravie našej pokožky!

 

Oxid titaničitý a oxid zinočnatý

Fyzické opaľovacie krémy často obsahujú vyššie uvedené zložky, ktoré sú úplne prirodzené, a tiež poskytujú ochranu proti celému UV spektru. Sú ľudia, ktorí sa zľaknú pri ich počutí, ale nie je žiadny dôvod na paniku, pretože sa nejedná o  ťažké kovy a ich priaznivé účinky na pokožku a krásu sú už dávno známe.

Oxid titaničitý je minerálny ochranný krém, ktorý disponuje silným reflexným účinkom. Počas jeho používania sa nemusíme báť  o žiadne alergické reakcie alebo podráždenie. Jedinou "nevýhodou" je, že po aplikácii vytvára na pokožke bielu vrstvu, ktorá však zaručuje odrážanie  škodlivých slnečných lúčov. Niektorí ľudia sa tomu aj tešia, pretože ak si všimnú, že sa táto vrstva míňa, rýchlo sa znovu natrú, zatiaľ čo pri použití chemických opaľovacích krémov nie je takýto varovný signál, ktorý by poukázal na oslabenú ochranu pred žiarením.

Oxid zinočnatý tiež ponúka kompletnú ochranu proti UV žiareniu, pričom chráni pokožku pred predčasným starnutím, ktoré pôsobí UV-A žiarenie, za čo môžeme byť dlhodobo vďační! Príjemným vedľajším účinkom je, že má tiež antibakteriálne vlastnosti a je prospešný aj pre zapálenú pokožku s akné
Štítky priložené k obsahu: blog

Hľadanie