Pokračovaním v prehliadaní stránky webshopu vyjadrujete súhlas s používaním cookies podľa stanovených pravidiel.   
Menu

SUCHÁ PLEŤ

Vonkajšia vrstva pokožky pozostáva z odumretých buniek a olejov, ktoré pomáhajú udržiavať hydratáciu pokožky a jej správny obsah vody , čo zaisťuje zdravie hlbšej vrstvy pokožky. Ak je vrstva rohoviny poškodená a nie je schopná udržať vodu, pokožka sa vysuší a objavia sa prvé príznaky suchej pokožky.  Minerálna soľ zn. Schüssler Natrium chloratum pomáha obnoviť ideálnu rovnováhu vody v pokožke na úrovni tkaniva.

Prvým krokom je udržať pokožku hydratovanú, preto je vhodné vyvarovať sa dlhým horúcim kúpeľom, ktoré rozkladajú lipidovú vrstvu potrebnú pre ochrannú funkciu pokožky. Namiesto toho sa odporúča kratšia sprcha s vlažnou vodou. Je dôležité nájsť správny hydratačný prírodný krém, vyhýbať sa krémom obsahujúci chemický parfém. Aby  pokožka  voľne dýchala pomocou hydratačného krému. Najvhodnejšie by bolo, aby bol  vyrobený  z prírodných zložiek a obsahoval zvlhčujúci, zmäkčujúci komponent, ako je kokosové alebo bambucké maslo.

Hlboko hydratačný krém č.1+8 zn. Schüssler s obsahom minerálnej soli Calcium fluoratum a Natrium chloratum navrátia hydratáciu pokožke a pružnosť spojivového tkaniva; hydratuje a zmäkčuje suchú pokožku. Aj na liečbu pokožky na úrovni tkaniva sa odporúča  prírodné telové mlieko zn. Schüssler pre celulitídu, vhodný  aj pre tehotné ženy.

Na väčšine území Slovenska môže byť voda veľmi tvrdá a po sprchovaní môže čoraz viac ľudí mať nepríjemný pocit, akoby bola pokožka napnutá alebo dokonca svrbivá. S príchodom chladnejšieho, veterného počasia sa tieto príznaky stupňujú, dokonca neprospieva jej ani suchý vzduch v domácnostiach  vo vykurovacom období. V prípade dehydratovanej pokožky je veľmi dôležité dodržať pitný režim.

Zoradiť podľa:

Hľadanie