Pokračovaním v prehliadaní stránky webshopu vyjadrujete súhlas s používaním cookies podľa stanovených pravidiel.   
Menu

MASTNÁ PLEŤ

Mastná pokožka nie je špecifickým znakom veku, ale aj stavom, za ktorý môžu v prvom rade hormóny, ale významnú úlohu má aj genetika. Príliš veľa mazu sa ľahko nahromadí v póroch, preto sa často objavia čierne bodky a akné.

Mastná pokožka však má aj svoje výhody. Tento typ položky stárne najpomalšie a je relatívne odolnejšia. Kožný maz síce chráni pokožku pred vyschnutím ale nenahrádza hydratáciu pokožky. Aj mastná pleť potrebuje hydratáciu, ako ostatné typy pokožky.

Pravidelné čistenie pleti je najefektívnejším prostriedkom na ochranu lesklej pokožky. Umyte si tvár dôkladne s prírodným mydlom zn. Schüssler dvakrát denne. Je dôležité, aby ste použili tonizačnú ružovú vodu zn. Schüssler, aby sa rozšírené póry zúžili. Raz týždenne sa doporučuje  Vašu pokožku dôkladne očistiť. Krúživými pohybmi vmasírujte hydratačný peeling na tvár zn. Schüssler do pokožky. Peeling so svojimi jemnými časticami účinne odstráni odumreté bunky pokožky.Dávajte si však pozor, aby ste nevysušili svoju pokožku, pretože pocit sucha spôsobuje, že pokožka začne produkovať viac kožného mazu. Je dôležité aby ste obnovili jej prirodzenú rovnováhu. Po očistení použite hydratačný prírodný krém č.9 bez komedogénnych zložiek s obsahom oleja z čajovníka,  veď aj mastná pleť potrebuje starostlivosť a hydratáciu.

Výskyt mastnej pokožky môžu pôsobit rôzne vnútorné faktory: zvýšená tvorba kožného mazu, metabolická porucha, nadmerná produkcia androgénnych hormónov, v takýchto prípadoch je potrebné interné, endokrinologické vyšetrenie. Medzi externé spúšťače patrí nedostatok vzduchu, nedostatok pohybu a slnka, zvýšený príjem aknogénnych potravín, ako sú čokoláda, arašidy, vlašské orechy a mastné jadierka.

 

Zoradiť podľa:

Hľadanie