Pokračovaním v prehliadaní stránky webshopu vyjadrujete súhlas s používaním cookies podľa stanovených pravidiel.   
Menu

CITLIVÁ POKOŽKA

Charakteristika citlivej pokožky

Citlivá pokožka intenzívnejšie reaguje  na vonkajšie podnety, ako je stres, suchý vzduch vo vykúrenej miestnosti alebo UV žiarenie. Osobitná pozornosť by sa mala venovať rovnováhe citlivej pokožky. Ak sa naruší, objaví sa svrbenie, pokožka sa stáva suchou a červenou. Citlivá pokožka preto vyžaduje špeciálnu starostlivosť.  Je dôležité posilniť jej ochrannú vrstvu, aby bola odolnejšia.

Typické pre citlivú pokožku sú široké póry, šedý a matný vzhľad. Kožný maz  produkovaný mazovými žľazami, so svojou štruktúrou  je náchylnejší na zrohovatenie pokožky, čo spôsobuje, že sa objavia čierne bodky. Zvyčajne sa k tomu pridruží aj dehydratácia pokožky, a tak  je  menej schopná chrániť sa pred vonkajšími vplyvmi, stáva sa citlivejšou a náchylnejšou na zápal. Nedostatočné stravovacie návyky, nedostatok vitamínov, fajčenie, pravidelná konzumácia alkoholu, rýchle občerstvenie,  to všetko prispieva  k vzniku citlivej pokožky.

Ako pomáhajú soli zn. Schüssler ?

Prírodný krém č.3 je zodpovedný za pokoj citlivej pokožky. Pri akýchkoľvek podráždení pomáha regenerovať pokožku. Či už ide o odstránenie chĺpkov alebo opaľovanie, je to vynikajúca pomôcka v každodennom živote.

Zoradiť podľa:

Hľadanie