Pokračovaním v prehliadaní stránky webshopu vyjadrujete súhlas s používaním cookies podľa stanovených pravidiel.   
Menu

PRIRODZENE PROTI CELULITÍDE

PRIRODZENE PROTI CELULITÍDE

Stále viac ľudí v mladšom veku objavuje na sebe jamky spôsobené celulitídou, najčastejšie v oblasti stehien, zadku a brucha, ale niekedy dokonca aj na ramene. Mýlite sa, ak si myslíte, že celulitída dobehne iba obéznejšie ženy, pretože to nie je otázkou telesnej hmotnosti. Naše tipy na spevnenie pokožky môžu byť pre Vás užitočné!

 

PREČO VZNIKÁ CELULITíDA?

Celulitída je spôsobená najmä toxínmi, ktoré sa v tele hromadia. Veľkú úlohu hrajú pri stravovaní, pri prijímaní tekutín alebo napríklad aj pri cvičení, čo znamená, že ak sa u Vás vyskytla, môžete proti nej zabojovať. Nájdete naozaj skutočne účinné anticelulitídne telové mlieka, najmä ak pôsobia na úrovni buniek a tkanív a obsahujú iba prírodné zložky, čiže sú to výrobky prírodnej kozmetiky. Pomáhajú nielen zmierniť celulitídu, ale môžu tiež zohrávať dôležitú úlohu pri prevencii. Keďže stále viac ľudí objavuje na svojom tele celulitídu, mnohých trápi otázka, čo s ňou? - ukážeme to!

 

POTRAVINY, KTORÉ ZVYŠUJÚ VZNIK CELULITíDY

Ak chcete redukovať celulitídu alebo šance na jej vznik, nezabudnite obmedziť príjem soli a dbať na dostatok príjmu tekutín. Potravinám ako sú tuky, rafinované cukry, biela múka a výrobky z nej sa z ďaleka vyhýbajte. Ani maslo a margarín nie sú priaznivé pre pokožku a je lepšie ich vyradiť z jedálnička. Ak zápasíte s celulitídou, konzumujte kvalitný olivový olej, pretože obsahuje cenné živiny. Nikdy nevynechajte raňajky, pretože sú základom vyváženej stravy.

 

AKO MÔŽEM ODSTRÁNIŤ JEDY Z TELA?

Konzumácia rias a zelených rastlín pomáha detoxikácii, takže ich môžete použiť, ak sa chcete zbaviť celulitídy. Namiesto sladkostí jedzte čerstvé ovocie alebo zeleninu a dajte si pohár čistej vody, sýtenej minerálnej vody alebo bylinného čaju - sýtené sladké nápoje, ovocné šťavy a sirupy ponechajte druhým. Rozlúčte sa s alkoholickými nápojmi, ak chcete byť krásni, a namiesto kávy pite radšej zelený čaj!

Pre pevnú pokožku bez celulitídy môžete tiež veľa spraviť výberom potravín bohatých na fytoestrogény - jedzte strukoviny, fenikel, mrkvu, ľanové semienka, jablká a klíčky lucerny! Cenné rastlinné zložky v nich pomáhajú telu úspešne bojovať proti času a ochabnutej pokožke.

 

SO SOĽOU DO KÚPEĽA PRE PEVNÚ POKOŽKU

Odstrániť soľ z jedálnička sa vyplatí, avšak v kúpeľni z nej môžete mať veľký úžitok. Napustite príjemne teplú vodu do vane a zamiešajte pol kila morskej soli. Posaďte sa - dávajte si však pozor, aby Vám voda nepresahovala cez hruď, aby ste si šetrili srdce - a nechajte soľný kúpeľ pôsobiť 15 - 20 minút. Ak voda vychladne, doplňte teplú vodu, aby ste neprechladli. Soľný kúpeľ sa oplatí robiť 3-4 krát týždenne a na zvýšenie účinku, po kúpeli vždy použite telové mlieko na celulitídu obsahujúce Schüssler soľ č.1 + 8 alebo Spevňujúce telové mlieko č. 1 + 11!

 

 

MASÁŽ PROTI CELULITÍDE

Aj počas sprchovania sa môžete starať o svoju pokožku, aby ste zabránili vzniku celulitíde: zaobstarajte si špongiu a pravidelne ju používajte! Je vhodná pre stimulačnú masáž, ktorá  vynikajúco prispieva k odstraňovaniu odpadových látok z buniek (a tým aj zmierňuje vznik celulitídy) zlepšuje  prekrvenie vďaka ktorej sa  s ešte väčšou intenzitou  spracuváva účinné látky Telového mlieka zn.Schüssler, ktoré použijeme po sprchovaní.

 

STRIEDAVÁ SPRCHA PROTI CELULITÍDE

Striedavé používanie studenej a teplej vody počas sprchovania má špeciálne účinky na organizmus: striedanie uvoľnenia a spevnenia udržuje pružnosť pokožky a krvných ciev, zvyšuje detoxikáciu a pri pravidelnej aplikácii (ako príjemný vedľajší účinok) môže dokonca zosilniť Váš imunitný systém! Takto sa zbavíte celulitídy: Po niekoľkých minútach používania teplej vody si pustite studenú vodu po dobu 10 sekúnd (nikdy nepoužívajte horúcu a ľadovo studenú vodu, ale iba teplú a príjemne chladnú!) Potom sa sprchujte ďalšie 2-3 minúty s teplou vodou, a takto striedajte vodu 2 - 4 krát! Je dôležité, aby ste skrášľovací rituál vždy ukončili studenou vodou! Po sprchovaní použite Schüssler Spevňujúce telové mlieko proti celulitíde!

 

POHYBOM PROTI CELULITÍDE

Pravidelné cvičenie je užitočným spoločníkom pri boji proti celulitíde, ale mnohí z nás nemajú na to dostatok času. Podľa štúdie Európskej únie viac ako polovica Slovákov sa vôbec nevenuje športu. Jedným z hlavných dôvodov je to, že nemajú čas. Druhí sa tomu nevenujú pretože sa domnievajú, že zmysel má iba namáhavé cvičenie,  pri ktorom sa spotia. Mnohí odborníci však dnes dokázali opak. Ak nechcete vyjsť z domu a obetovať peniaze na rôzne prístroje, zaobstarajte si švihadlo! Keď sa skákaniu cez švihadlo budete venovať aspoň 3 krát týždenne počas 20 minút, po krátkom čase pocítite účinok a zrýchlenie Vášho metabolizmu. Cvičenie pomocou programu s fit loptou alebo dynair vankúšom detoxikuje, odstraňuje tukové vankúšiky a celulitídu.  Pravda, na ich kúpu musíte minúť trochu viac peňazí.

 

SPEVŇUJÚCA OCHRANA PROTI SLNKU

Dnes nie je žiadnym tajomstvom, že rozumné opaľovanie má svoje výhody - napríklad, že je to primárny zdroj prírodného vitamínu D – ale, ak nie ste dostatočne opatrní a ignorujete dôležitú ochranu pred slnkom, môžete uškodiť svojej pokožke. Nepríjemné následky zanedbania sa neprejavujú vždy okamžite, rýchlejšie starnutie pokožky, vrásky a strata pružnosti pokožky sa objavujú neskôr. Ak chcete dobre pre seba a chcete, aby Vaša pokožka zostala pevná čo najdlhšie, nikdy nevychádzajte na slnko bez opaľovacieho krému a počas kritického obdobia ani s používaním opaľovacieho krému sa neopalujte!

 

SPEVŇUJÚCE MASTNÉ KYSELINY

Omega-3 a -6 mastné kyseliny prispievajú nielen k pružnosti krvných ciev, ale aj k mladistvému ​​vzhľadu. Pri ich nedostatku pokožka môže byť na dotyk suchá a drsná a zároveň môže stratiť svoju pevnosť. Náš organizmus nie je schopný produkovať tieto esenciálne mastné kyseliny, takže musíme venovať pozornosť tomu, čo sa dostane na náš tanier: morské ryby a lososy sú bohaté na Omega-3, Omega-6 obsahujú ľanové semienka a vlašské orechy. Oplatí sa venovať pozornosť prijímaniu mastných kyselín, ak sa chcete zbaviť celulitídy a získať pevnú pokožku!

 

SPEVŇUJÚCIMI RASTLINNÝMI OLEJMI PROTI CELULITÍDE

Čisté rastlinné oleje lisované za studena vyživujú Vašu pokožku nielen zvnútra, ale sú tiež cennými zložkami v kozmetike pre spevňujúcu starostlivosť. Telové mlieko zn. Schüssler obsahujúce cenné rastlinné zložky, ktoré zvyšujú elasticitu pokožky, je vhodné aplikovať kruhovými pohybmi vo forme jemnej masáže, čím sa v postihnutej oblasti posilní krvný obeh. Tento proces môže byť efektívnejší, ak pred použitím telového mlieka použijete telový peeling. Najlepšie je vybrať si produkt vyrobený z čistého rastlinného oleja namiesto syntetických prísad!

 

 

Hľadanie