Pokračovaním v prehliadaní stránky webshopu vyjadrujete súhlas s používaním cookies podľa stanovených pravidiel.   
Menu

Prečo je detská pokožka citlivá? Teraz sa dozvieš!

 Prečo je detská pokožka citlivá? Teraz sa dozvieš! Prečo je detská pokožka citlivá? Teraz sa dozvieš!

 

Skutočnosť, že deti nie sú "malí dospelí", by sa nemala prehliadať ani počas starostlivosti o pokožku, to znamená, že nie je dobré používať hygienické výrobky na kúpanie určené pre dospelých. Viete napríklad, že pokožka novorodencov potrebuje takmer rok, aby sa prispôsobila ich postnatálnemu prostrediu? Preto potrebuje obzvlášť jemnú starostlivosť!

Detská pokožka je zamatovo jemná, vôňou bábätka, ale zároveň mimoriadne citlivá. Pokožka dospelých je päťkrát silnejšia než majú deti, takže niet divu, že je oveľa náchylnejšia na patogény ako aj na choroby v životnom prostredí. Správna starostlivosť o pokožku zabraňuje podráždeniu a infekciám, zachováva svoju jemnosť pokožky a posilňuje primárnu obranu tela.

 

Detský kúpeľ pre deti!

Neraz sme už počuli, že dospelí umývali bábätká so svojim sprchovým gélom, čo bohužiaľ nie je vôbec dobrý nápad. Samozrejme, ak sa minie detský sprchový gél, svet sa nezrúti, ale jeho  dlhodobé používanie nie je vhodné. Avšak, keď naozaj niet iného východiska, sprchový gél pre dospelých používajte určite zriedený!

Mazové žľazy malého dieťaťa ešte nefungujú dokonale, takže tá lipidová vrstva, ktorá chráni väčšie deti od vonkajších vplyvov životného prostredia, sa na ich pokožke  ešte nevyvíja. Vzhľadom k tomu, že produkcia kožného mazu u malých detí nie je vyvážená, ich pokožka ľahšie vysychá, najmä pri použití kozmetiky vyrobenej s prídavkom syntetických látok.

Detská pokožka, na rozdiel od dospelých, nevytvára melanín, ktorý zohráva veľmi dôležitú úlohu pri ochrane pred slnečným žiarením. Preto by ste nemali svoje deti vystaviť silnému slnečnému žiareniu ani v lete,  ani v iných ročných obdobiach!

Práve preto je nesmierne dôležité starostlivo si vybrať takú kozmetiku, ktorá sa dostane do kontaktu s  pokožkou dojčiat a detí, nakoľko sa tie ľahšie dostanú do ich krvného obehu, preto nie je vhodné používať sprchové gély a krémy na zadoček, ktoré obsahujú škodlivé chemikálie.

Potné žľazy u malých detí ešte nepracujú dokonale, takže v horúčavách nie sú schopné si ochladiť  svoje telo  tak efektívne ako tie väčšie. (Odborníci tvrdia, že sú toho schopné až  od svojich 3 rokov.) Preto je najideálnejšie kúpiť pre dieťa krémy s ľahkou textúrou, bez farbív a vôní.

Pokožka u menších detí ešte nie je pokrytá ani ochrannou vrstvou, ktorá chráni väčšie deti od  vonkajších vplyvov životného prostredia. Pokožka novorodenca má  hodnotu pH neutrálnu  a táto dôležitá ochranná vrstva sa začína rozvíjať najskôr po 6 týždňoch po narodení, ale aj naďalej je dôležité používať jemné, zároveň účinné výrobky na starostlivosť o dieťa.

Detská pokožka, najmä pod plienkou, je náchylná k podráždeniu, ktoré nie je iba viditeľne nepríjemné, ale aj bolestivé. Upokojujúce zložky, ako je nechtík lekársky, môžu zabrániť začervenaniu a prispieť k rýchlejšiemu hojeniu podráždenej pokožky.

Štítky priložené k obsahu: blog

Hľadanie