Pokračovaním v prehliadaní stránky webshopu vyjadrujete súhlas s používaním cookies podľa stanovených pravidiel.   
Menu

Čo dokáže skutočne dobrý hydratačný krém?

Čo dokáže skutočne dobrý hydratačný krém?

Nie je náhoda, že z hydratačných produktov – či už ide o krémy, gély, spreje na tvár, zábaly atď. – je teraz neskutočne veľká ponuka na trhu. To tiež dokazuje, že sú základnou súčasťou každodennej starostlivosti o tvár, ktorú by mal každý pravidelne aplikovať!

Hydratovať je povinné!

Silné slnečné lúče, soľ alebo chlórovaná voda, klimatizácia, znečistené ovzdušie, nesprávne stravovanie, stres a ubiehajúce roky - sú len niektoré z faktorov, vďaka ktorým je potrebné, aby každý používal hydratujúci kozmetický prípravok. Nesmieme zabúdať ani na to, že aj príliš agresívne kozmetické produkty na čistenie pleti s obsahom syntetických materiálov môžu našu pleť vysušiť, preto je nesmierne dôležité, aby sme vyberali rozumne, a uprednostnili kozmetiku vyrobenú výlučne z prírodných zložiek! Treba mať na zreteli aj to, že hydratáciu nepotrebuje iba naša pleť!

 

Čo obsahuje skutočne dobrý zvlhčovač?

Aby vaša pleť dostala od hydratačného krému skutočne to, čo potrebuje, je dôležité, aby obsahoval blahodarné zložky a žiadne umelé látky (ako sú konzervačné, vonné látky, farbivá alebo ropné deriváty).

Pre blahodarnú hydratáciu musí obsahovať látky, ktoré viažu vodu a dostanú vodu do vašej pleti, pomáhajú pri nastolení rovnováhy jej obsahu vlhkosti (kyselina hyalurónová je jedna  z najúžasnejších látok na viazanie vody, resp. emolienty, ktoré sa dostanú medzi kožné bunky a zabránia tomu, aby pleť stratila príliš veľa vody). To dokážu dokonale aj 100%-né prírodné rastlinné oleje, takže nie sú potrebné žiadne syntetické prísady. Ak hľadáte skutočne účinný hydratačný krém, môžete sa spoľahnúť na bambucké maslo, argan, kokosový alebo avokádový olej. Tieto prírodné zložky obnovujú narušenú rovnováhu lipidovej vrstvy suchej pokožky, ale na rozdiel od syntetických zložiek to robia tak, že medzitým umožňujú pokožke voľne dýchať.

 

Vedeli ste, že minerály vám môžu pomôcť, aj keď ide o hydratáciu? Z minerálnych solí Dr. Schüsslera  Calcium fluoratum č. 1 stimuluje tvorbu kolagénu v pleti, vďaka čomu je viditeľne hladšia a hutnejšia, a môže tiež znižovať hĺbku vrások. Minerálna soľ Natrium chloratum č. 8 je okrem mnohých blahodarných účinkov hlboko zvlhčujúcim prostriedkom a je tiež účinná proti celulitíde.

 

 

Čo sa stane s pokožkou, keď zanedbáme hydratáciu?

• Ak sa naša pokožka stane suchou a dehydratovanou, znamená to tiež, že je oveľa citlivejšia na škodlivé vplyvy životného prostredia, pretože sa poškodí jej lipidová vrstva, ktorá pôsobí ako štít - čo môže spôsobiť ťažko sa hojace akné alebo zápal, aj keď už pubertu máme dávno za sebou.

• Ak sa poškodí obranná línia našej pokožky  - a to sa stáva pri suchej pokožke - môže sa stať citlivejšou a podráždenejšou. Niet sa čomu čudovať,  že je často červená, olupuje sa alebo svrbí.

• Pri starnutí pleti je mimoriadne dôležité, aby sme pleti dodali všetko, čo potrebuje: na suchej pleti skôr zanechá stopu plynutie času, skoro sa objavia malé vrásky okolo očí a prvé mimické vrásky, a už  existujúce vrásky sa môžu prehĺbiť rýchlejšie.

• V prípade pleti s nedostatkom vody nemôžeme povedať, že ide o vynikajúci podklad pod make-up. Ak je vaša pleť dehydratovaná, musíte byť pripravené, že ani ten najkrajší make-up nebude vyzerať tak, ako ste si ho vysnívali, a nevydrží dlho.

 

Hľadanie