Pokračovaním v prehliadaní stránky webshopu vyjadrujete súhlas s používaním cookies podľa stanovených pravidiel.   
Menu

V čom sa skrýva "čarovná sila" sér?

V čom sa skrýva "čarovná sila" sér?

Každý, kto raz vyskúšal  nejaké sérum na vlastnej koži, si nebude myslieť, že preháňame, ak tvrdíme,  že účinnosť  sér  je bezkonkurenčná. Prezradíme vám ich tajomstvo!

Každý, kto už hlbšie vstúpil do sveta kozmetiky, sa určite stretol s názvom sérum, ale málokto vie, v čom sa líši od krémov a čoho presne je schopné. Je čas naliať si  čistú vodu do pohára!

Jednoduchšie to už ani nemôže byť!

Či už používate kozmetiku cielene na hydratáciu, alebo na spevnenie pokožky, môžete si byť isté, že nenájdete produkt, ktorý má ľahšiu konzistenciu ako sérum. Neobsahuje mastné zložky – a špeciálne účinné látky (vitamíny, antioxidanty, hladiny buniek a tkanív,  biochemické soli, atď.) sú v nich v oveľa vyšších koncentráciách. Výsledkom je, že sérum sa vstrebáva oveľa rýchlejšie, v kratšom čase sa dostáva do hlbšej vrstvy pokožky, kde rýchlejšie prejaví svoje účinky. Toto je obzvlášť dobrá správa pre tie, ktoré majú mastnú pleť, pretože môžu vyživovať svoju pokožku bez pocitu mastnoty, lesku a potenia – pri používaní  bežných krémov o týchto pocitoch nemôžeme ani snívať. Kvôli ich výnimočnej konzistencii sa séra nikdy nepredávajú v tégliku, ale sa dodávajú v ampulkách. Pomocou dávkovača alebo pipety sa pred aplikáciou nakvapkajú na ruku.

 Pripravený na zásah

Zatiaľ čo krémy by sa mali používať každý deň po dôkladnom očistení pleti, sérum je vhodné aplikovať  formou kúry, pričom by sa mal brať do úvahy typ pleti a problém, ktorý by sme chceli odstrániť. Nakoľko sa sérum  rýchlo vstrebáva a okamžite účinkuje na pokožku, jeho použitie sa odporúča najmä tým, ktoré sa predtým nestarali o svoju pokožku alebo hľadajú relatívne rýchly prostriedok na nápravu kožného problému, pri ktorom zlyhala aplikácia krémov. Kvôli vysokej koncentrácii aktívnych zložiek stačí aj malé množstvo séra, aby na pokožke spôsobil o  zázraky,  takže na pultoch obchodov sa s nimi  môžete stretnúť v menšom balení ako sú krémy, ale často za vyššiu cenu.

 

Pomôžeme Vám s výberom!

Na použitie séra nie je stanovená žiadna dolná ani horná veková hranica a oplatí sa použiť na všetky typy pleti, ale vo veku nad 30 rokov by sme všetci mali mať na poličke vhodné sérum!

Nakoľko sérum preniká hlbšie do pokožky, je obzvlášť dôležité zvoliť si produkt, ktorý je vyrobený výlučne bez chemikálií a z overených zdrojov!

Mnohí ľudia  si nesprávne   myslia, že čím viac vonia kozmetický prípravok, tým intenzívnejšie sa   stará  o pokožku. To nie je vôbec pravda! Do krémov pridané farbivá  a vône iba zvyšujú riziko podráždenia a alergických reakcií.

Použitie séra vôbec nevylučuje použitie krémov! Po dôkladnom očistení tváre je najlepšie aplikovať ako prvé  sérum, pretože sa okamžite vstrebáva, a potom použiť   krém vhodný pre náš typ pleti.

Počas letných mesiacov je naša pokožka vystavená  stresu kvôli silnému slnečnému žiareniu. Aby ste zabránili starnutiu pokožky, ktoré je  spôsobené UV lúčmi, potrebujete viac minerálov, vitamínov a antioxidantov.

Štítky priložené k obsahu: blog

Hľadanie