Pokračovaním v prehliadaní stránky webshopu vyjadrujete súhlas s používaním cookies podľa stanovených pravidiel.   
Menu

Prírodná kozmetika proti starnutiu – Nebojte sa ju používať!

 Prírodná kozmetika proti starnutiu – Nebojte sa ju používať!

Väčšinu z nás ohromí správa, že každá žena sa dostáva okolo 30 rokov  k bodu zvratu: síce je jej telo je v najlepšom stave, ale odteraz si bude vyžadovať stále väčšiu pozornosť.

Len aby sme vymenovali niekoľko (nie príliš priaznivých) zmien, ktoré nastanú: pokožka dostáva menej živín, klesne hladina kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej, ktoré sú zodpovedné za elasticitu a znižuje sa aj tvorba mazu. Výsledkom je, že pleť môže byť suchšia, drsnejšia a stráca svoju pružnosť. Menšie mimické vrásky sa viditeľne prehĺbia a na tvári, krku a dekolte sa objavia nové, výraznejšie vrásky.

Nadčasová krása

Elastín, kolagén a kyselina hyalurónová sú základnými zložkami našich tkanív, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri udržiavaní pružnosti tkanív, absorpcii dostatočného množstva vody a jej schopnosti si ju udržať. Jednoducho povedané, kyselina hyalurónová spája bunky ako sieť a poskytuje elasticitu a pevnosť. Po narodení je hladina kyseliny hyalurónovej v tele najvyššia, no časom klesá - do 40 rokov sa produkcia znižuje na polovicu a okolo 60 rokov máme iba jednu desatinu pôvodného množstva. Situácia nie je lepšia ani v prípade kolagénových a elastínových vlákien, ktoré sa stanú tuhšími po našich 30. narodeninách a  skutočne vplývajú na našu pokožku. Dobrou správou je, že existuje niekoľko prírodných výrobkov, ktoré zastavia starnutie pokožky tým, že spomalia ubúdanie kolagénu a kyseliny hyalurónovej. Je pravda, že čas sa nedá zvrátiť, ale ak používame prírodné výrobky proti starnutiu múdro, dokážeme si udržať mladistvý vzhľad dlhšiu dobu!

 

Zelený čaj: Už tisícročia je známy so svojimi blahodarnými účinkami na zdravie a jeho zláštnosťou - na rozdiel od čierneho čaju - je to, že do kozmetiky a na poličky obchodov sa dostáva s minimálnym spracovaním. Je bohatý na antioxidanty, ktoré znižujú počet voľných radikálov poškodzujúcich bunky. Voľné radikály tiež urýchľujú starnutie pleti, najmä ak nadmerne vystavujete pokožku opaľovaniu, fajčíte, máte veľa stresu, málo spíte a nesprávne sa stravujete.

Avokádový olej: Obsahuje veľa vo vode rozpustných vitamínov B a C , a v tukoch rozpustných A, D, E a K vitamínov.  Je bohatý na viac ako dvadsať minerálov – má vysoký obsah draslíka, fosforu, železa a sodíka. Je vhodný na starostlivosť o tvár a telo, nie  náhodne ho nazývajú olejom krásy a mladosti. Je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny a lecitín, rýchlo sa vstrebáva a zanecháva pocit hebkosti. Obsahuje bioaktívne prísady, fytosteroly a chlorofyl,  je vynikajúcim regenerátorom buniek, zvláčňuje, hydratuje a chráni suchú, citlivú pokožku.

Ibištek: V prírodnej kozmetike sa vyskytuje čoraz častejšie ako cenná aktívna zložka, ktorú mnohí považujú za jedného z najlepších priateľov pleti, pretože má veľmi vysoký obsah vitamínu C, je bohatý na  antioxidanty (účinne pôsobiace proti príznakom starnutia) a má upokojujúce a spevňujúce účinky. Posledné štúdie naznačujú, že v boji proti akné je tiež  úspešný, pretože zmierňuje zápalové procesy, čistí pokožku a v neposlednom rade má priaznivý vplyv proti tvorbe jaziev.

Bambucké maslo: Bambucké maslo je veľmi univerzálne a vďaka svojim starostlivým vlastnostiam ho možno nájsť čoraz častejšie v kozmetike. Je to jemný, ale vysoko účinný hydratačný výrobok: obsahuje kyselinu olejovú, podobnú mastným kyselinám, ktoré produkuje naša pokožka. Bambucké maslo je skvelé nielen preto, že sa ľahko vstrebáva do pokožky, ale tiež preto, že podporuje vstrebávanie ďalších cenných aktívnych zložiek. Vykonáva veľmi dobrú prácu v boji proti vráskam, ale môže tiež pomôcť pri zlepšovaní stavu ochabnutej pokožky.

Schüsslerove soli: Mnoho solí Dr. Schüsslera pôsobiace  na bunkovej a tkanivovej úrovni, sa považujú za prírodné činidlá proti starnutiu. Schüsslerova soľ č. 1 podporuje produkciu kolagénu v pokožke a je vynikajúcou spevňujúcou látkou, jedinečným spôsobom bojuje proti starnutiu. Minerálna soľ č. 5 napĺňa pokožku vitalitou, zatiaľ čo soľ č. 8 poskytuje pokožke určitú úroveň hydratácie a výrazne prispieva k mladistvému ​​vzhľadu. Minerálna soľ č. 11 je vynikajúcim činidlom pri regenerácii pokožky a v boji proti vráskam, preto sa nazýva soľou krásy a zdravia.

Štítky priložené k obsahu: blog

Hľadanie